Leden 2014

HUBNUTÍ:téma ,které nikdy nekončí

18. ledna 2014 v 17:54 dieta/recepty
Ahojky!
Rozhodla jsem se napsat na téma hubntí.Tohle řeší většina holek.Myslím, že na každém blogu najdete článek o hubnutí a já se také rozhodla přispět svými názory a zkušenostmi.
V první řadě by bylo dobré dát si nějaký cíl.Já si vždycky vezmu nějaký kousek z mého šatníku ,který je mi menší a dám se do hubnutí.Není to věc na jeden den.Pokud chcete opravdu zhubnout a hlavně chcete aby vám váha zůstala a nepřibrala si to zpátky ,je to otázka týdnů ,měsíců nebo i let.Samozřejmě záleží i na tom kolik chceš zhubnout.
za druhé je třeba změnit jídelníček.Hlavní je jíst pravidelně ,nejlépe 5 nebo 6x denně po menších dávkách.Sladké nebo ovoce by se mělo jíst hlavně v první polovinně dne ,na snídani ,nebo svačinu.Pokud máš po večerech hlad ,nakrájej si na talíř zeleniny:okurky,rajčata,papriky nebo třeba ředkvičky.Je také zapotřebí dodržovat pitný režim.Nejlepší je samozřejmě čístá voda a neslazené čaje.Pokud chceš můžeš vodu spestřit kapkami citronu.Ideální je za den vypít 2-3 litry.Jo je to hodně ,ale jak se říká hlad je převlečená žízen.
Bohužel pokud nechceš ,aby na tobě plandala kůže ,ale chceš mít hezky zpevněnou postavu musíš cvičit.Nejlepší je zavést si pravidelnou hodinou ,kdy budeš cvičit.Tvoje tělo si na to navykne a proto bude spalovat tuky.Pokud nemáš zrovna čas chodit do posilovny cvič soma.Na youtube je nepřeberné množství videí kde se cvičí.Doporučila bych videa s kardio cvičením.K tomu bych ještě doplnila nějaké zpevnovací cviky.Stanov si třeba ,že budeš cvičit každý den v sedm půl hodky.Myslím ,že když to budeš pořádně dodržovat za týden už poznáš malé rozdíly.Hlavně to chce pevnou vůli a vydržet.Pokud chce zhubnout třeba i tvoje kamarádka dejte si soutež.Obávání z toho ,že tvoje kámoška do toho dává všechno určitě tě to donutí taky cvičit a jíst pravidelně.Můžete mezi sebou také sdílet zkušenosti a recepty :).
Doufám ,že ti tento článek pomohl nebo alespon inspiroval :).
Upozornění na konec.Hlavně se nesnaž hladovět,když máš prostě hlad tak se najez pokud budeš jíst každý den ve stejnou dobu nebude tě už hladovění tolik trápit.Hladověním sice shodíš ,ale nevydržíš to dlouho nejíst a proto až zase začneš jíst váha ti stoupne nahoru dvakrát tolik tomu se říká jojo efekt.

jídelníček pro inspiraci:
Snídaně - Bageta (80 g) s tvarohovou pomazánkou (50 g) a polníčkem, kedlubna (50 g), ředěný pomerančový džus (200 ml) - 400 kcal
Svačinka - Podmáslí (250 ml), dalamánek (1 kus), jablko (1 kus) - 274 kcal
Oběd - Roštěná na žampionech (80 g masa) s opečeným bramborem (200 g), mrkvový salát (1 miska) - 600 kcal
Svačinka - Citrónový sorbet s kiwi a jemnou celozrnnou oplatkou - 277 kcal
Večeře - Grilovaná zelenina (lilek, cuketa, paprika, rajče = 200 g) s celozrnným kuskusem (80 g) - 400 kcal

Snídaně
- Bílý jogurt (120 g) s müsli (60 g) a meruňkami (2 ks) - 394 kcal
Svačinka - Žitný chléb (80 g) s ramou, poctivou šunkou (40 g), plátkem ledového salátu a ředkvičkami (3 ks) - 277 kcal
Oběd - Kuřecí závitek (80 g) s mangoldem (20 g) a sýrem feta (20 g), bramborová kaše (200 g), rajčatový salát (150 g) - 560 kcal
Svačinka - Kakaový pudinkový krém s dušenými jablky - 213 kcal
Večeře - Špagety s olivami, sušenými rajčaty, kapary a parmezánem - 400 kcal


Snídaně
- Žitný chléb (80 g) s tofu pomazánkou (z 50 g tofu) a vejcem (1 ks) zdobený řeřichou, kedlubna (50 g) - 360 kcal
Svačinka - Ovocný salát (100 g avokáda, 5 ks jahod, 70 g kaki) sypané slunečnicovými semínky (15 g) - 297 kcal
Oběd - Hovězí guláš s bramborovými noky, okurkový salát (1 miska) - 628 kcal
Svačinka - Mléčná rýže (100 ml mléka, 30 g rýže, 5 g cukru) s malinami (30 g) - 195
Večeře - Čočkový salát s kořenovou zeleninou (mrkev, celer, petržel - 150 g), 1/2 celozrnného rohlíku - 428 kcal

Bunda nebo mikina?

11. ledna 2014 v 22:10 poradna
Ahojky!
K vánocům jsem dostala nějaké peníze určené na mikinu.Jednu jsem si už vybrala moc se mi líbí ,ale pak jsem narazila na nádhernou bundičku.Je fakt moc pěkná a vzala bych si jí na lyžák ,ale nevím jestli si radši nemam vzít tu mikču.Mikinu totiž potřebuju a bundu mam na nošení do školy novou ,ale je fakt pekna .Dam foto tak pls poradte jak byste se rozhodli vy :)
.dámská bunda WB 205320

Výběr povolání

11. ledna 2014 v 15:16 škola
Výběr povolání-patří k jedním s našich nejtěžších rozhodnutích v životě.Někdo má jasno už od školky a někdo pořád neví co by chtěl dělat.Právě pro ty jsem se rozhodla napsat tento článek tak doufám ,že vám bude užitečný.Začneme asi tím jaké předměty/zájmy vás baví.
baví tě Čeština,Angličtina (němčina,francouzština) tak to bych ti poradila školu s jazykovým zaměřením. Mezi takové školy patří například:škola cestovního ruchu,také některá gymnízia mají rozšířenou výuku jazyků nebo dokonce dvojjazyčné studium.Pokud také ráda komunikuješ s lidmi,popř. ráda vaříš doporučila bych střední školu hotelovou.Další škola s výukou jazyků je pak také obchodní akademie tam ,ale musíš počítat s ekonomikou (matematikou).
Jako co můžeš pracovat po dokončení těchto škol?
Prací v této sféře je opravdu hodně a nabídka je velmi pestrá.Můžeš se samozřejmě stát překladatelkou,managerkou,recepční,pracovnicí v cestovní kanceláři,průvodkyní,účetní,obchodní ředitelkou, apod...

Pokud k tvým oblíbeným předmětům patří spíše Matematika,Fyzika doporučila bych ti školu s technickým zameřením.
Můžeš jít studovat na strojírenskou školu,technickou,elektrotechnickou,informatika,samozřejmě i gymnázia jsou specializovaná na tyto předměty.
Můžeš se stát architektkou,techničkou,V oblasti výroby, odborných instalací, kontroly,Revizní, provozní a školicí technik,Specializovaný pracovník v obchodě a poradenství,Soukromý podnikatel v oboru.

Pokud k tvým oblíbeným předmětům patří chemie a biologie (přírodopis) doporučila bych ti bud sš zdravotnickou,veterinární,nebo gymnázium.
Uplatnění v tomto oboru najdeš třeba jako lékařka,veterinářka,zdravotní sestra,zubní laborantka,zubařka,atd...
Samozřejmě pokud bys chtěla být lékařkou nebo zvěro lékařkou střední vzdělání ti stačit nebude a budeš muset pokračovat na VŠ.

Ráda kreslíš ,máš ráda výtvarnou výchovu nebo pracovní činnosti?Doporučuji výtvarnou školu.
Je zde široká nabídka oborů např:grafický design,multimediální tvorba,design interiéru,aranžér,konzervování a restaurátorství,malba v umění,sochařství,fotografie.
Obory už asi hodně napovídají jaké povolání můžeš po takovéto škole dělat.Designérka,architekta,restaurátorka,fotografka,malířka,sochařka,apod.

Pokud máš ráda zpěv,herectví nebo dokonce hraješ na nějaký hudební nástroj a opravdu ti to jde a víš ,že je to to co chceš celý život dělat je asi ta pravá volba konzervatoř.
Taková škola ,je zaměřená hlavně na hudební historii,hodiny zpěvu (klavíru,houslí,atd.) .Pokud studuješ hereckou konzervatoř nebo dokonce taneční tam je hlavní předmět podle zaměření školy.
Není zde matematika což bývá mnohdy rozhodující pro uchazeče.
Získat práci je v dnešní době v tomto oboru těžké.Proto většina uchazečů končí jako učitelé hudby a příležitostní muzikanti.Pokud je ,ale tvůj talent nevšední a máš opravdu zájem o kariéru zpěvačky,nebo herečky či baletky nechci ti kazit iluze ,myslím že pokud to opravdu chceš ,musíš sice dost makat ,ale většinou se tato píle vyplatí a uplatnění potom rozhodně seženeš.


Jestliže tě zpívání nebo hraní na nástroj baví ,ale nechceš jít na konzervatoř a máš ráda děti v tom smyslu ,že si s nimi ráda hraješ,povídáš ,učíš je něco a nerada s kontaktem s nimi končíš ,je ta pravá volba sš pedagogická.Na takovéto škole studuješ ,proto ,aby ses mohla stát učitelkou ve škole,školce,umělecké škole nebo i dětskou psycholožkou.

Doufám,že vám tento článek bude užitečný a snad jsem žádný obor nevynechala.Pokud máte nějaké dotazy ,ráda na ně zodpovím.

Jaké články byste rádi?

11. ledna 2014 v 9:52 diary
Ahojky! Abych s blogu nedělala jen diary blog,rozhodla jsem se trochu vrátit k záměru ,který jsem s blogem měla.
Ráda bych vám proto představila články ,které se na blogu v nejbližší době vyskytnou.Napiště do komentářů ,které by se vám nejvíce hodili/líbili.
1.Španělština-jaká je ,jak se mi líbí
2.Břišní tance
3.zpěv a hudba
4.výběr povolání
5.kosmetické novinky


ja nikdy nemuzu byt spokojena

5. ledna 2014 v 9:32 diary
Ahojky!
Jak jsem vám sem už několikrát psala chodím ted nově na gympl do jednoho z největších měst v ČR.No prostě jsem odešla ze sedmičky na šestiletté gymnázium.Na základce už to totiž pro mě byl hrozný stereotyp ,lidi už se tam taky dost změnili ,ale je pravda žže jsem tam měla dost kámošek třeba 10 nebo tak.No nicméne v 6 tříde me tam jedna holka šikanovala a ja se rozhodla odejít.No a ted jsem tady ,tady na nové škole a moc se mi tu nelíbí.Nemám tu skoro žádné kamarády jen asi 2 holky a nerozumim si tady s těma lidma tak,jako v my bejvaly skole v mensim meste.Vsichni tu chodi znackove oblikani ,a resi se tu dost prachy.V zime tu nekteri lidi letaj do dubaje nebo Egypta atd.... ne ze bych nemela znackove obleceni nebo tak ,ale proste na tohle nejsem zvykla .Kdyz se bavim s nekteryma holkama tak proste neni to uplne tak skvely jako v bejvaly tride.Nikdy jsem si nemyslela ze bych tohle mohla rict ,ale je to tak.Mam jeste moznost za rok jakoby v devítce odejít jinam ,ale abych popravdě rekla ted momentálne nemam na to jit zase do noveho kolektivu.Je to taky o tom ze treba po skole spoluzaci chodi na kafe,do nakupniho centra atd... jo je to fajn ,ale tohle u nas v zapadakove neexistovalo.Proste se tu moc necítíím dobre a ani prostředí ve škole (budova školy) se mi vubec nelíbí.Je tam tma slunce tam nezasvítí jak je rok dlouhej je to taková komunistická budova a záchody a lavice jsou z roku no ehm.... :D takze já fakt nwm.Co mám delat? Prece nemuzu odevsad utíkat .No ,proste tu ziji jiny zivot nez ja na vesnicce kde bydlim.Oni ziji ve velkem meste a je to proste jine.Kdybych tu aspon mela nekoho z byvale tridy ,ale nikoho tu z drivejska neznam .Achjo myslela jsem,ze bych mohla byt spokojena ,ale zatim moc spokojena nejsem.Prosím co byste v mé situaci delaly vy?

obal na mobil???

4. ledna 2014 v 21:49 diary
Ahojky!
Potrebuju vasi pomoc.K vánocům jsem dostala nový mobil.Zte blade V
Bohuzel nemuzu najit zadny obal nebo ochrannou folii na tento typ.Nekde jsem dokonce cetla ze se na tento mobil jeste nevyrabi protoze je na trhu prilis kratce.Ale i kdybyste vedeli o nejake knizce na mobil ,ta vetsinou byva na vice typu dejte plsky odkaz.