Výměnný pobyt pokračování :)

1. března 2014 v 20:18 |  diary
Tak ,konečně jsem se dokopala k tomu napsat další článek.O Francii ,doufám ,že vás to zaujme a třeba i Vám to v nečem pomůže.
V neděli v 6 hodin ráno jsme odletěli z Prahy Ruzyně směr Mnichov spolu s mými pěti spolužáky a 3 profesory ,naší třídní, učitelkou španělštiny a španělským učitelem ,který učí na naší škole.V Mnichově jsme čekali asi 3 hodiny a potom jsme odletěli do Francie do Marseje.Na letišti už na nás čekali naše ubytovácí rodiny.Bylo cítit ,že všech nás pět bylo trošku nerzvozní z toho jak to v rodinách bude probíhat.Jakmile nás spatřili přiběhli k nám a přivítali nás obvykle jako ve Francii polibky na obě tváře :).První moment byl trošku zaražený ,nikdo nevěděl jak se má chovat.Poté si nás už ale rodiny vzali s sebou do auta a odvezli si nás domů.Musím říct ,že jsem měla obrovské štěstí na rodinu.Byly úžasní a vzpomínám na ně.Opravdu by se pro mě rozkrájeli.Pořád o mě bylo postaráno.Má ubytovatelka Cherifa je moc hodná a milá obyčejná holka, myslím že si spolu rozumíme.Má ještě dvě sestřičky a staršího bráchu.
Na první dojem mě překvapilo jak strašně malý byt mají také ,že se nezouvají ,v bytě přijdou rovnou do obýváku a v nabouraném autě pro 5 osob jich jede třeba 7 a rádio je slyšet na kilometry daleko :D.Myslím ,že s takovýmto autem bychom toho na českých silnicích moc nenajezdili ,ale tady se to prostě neřeší.Když do někoho nabouráte ,prostě se na něj usmějtete zamáváte a jede se dál :DDD.Mají také strašně málo věcí mají jedno balení pastelek,dva sprchové gely ,3 hračky a jednu malou skřín pro 3 holky což nechápu jak to tam můžou naskládat.Ano mají sice málo věcí m,ale mají všechno co potřebují a nemají toho zbytečně moc ,protože jak moc dobře všichni víme stejně používáme z věcí vždycky jen ty co máme ráda a ostatní leží v šuplíku.
Co ,ale hodně ocenuji je jeich otevřenost,milost a vstřícnost.Opravdu úžasné měla jsem se jako v bavlnce :).
Co se týče školy tak ji mahjí od 8 do půl 7 což bych asi nedávala ,ale dva dny se to vydržet dá.Celý týden jsme poznávali tohle krásné město a stalo se taky pár směšných věcí ,například jsem zjistila ,že jsem celý týden místo já nemám hlad říkala,já nemám člověka :D sem si říkala sakra proč na mě tak kouká to snad nezná tohle slovíčko?? :D ostatní členy Cherifiny rodiny se mnou mluvili přes google překladač takže si asi dovedete představit jak moc jsem se u toho nasmála např. ,,JSI HEZKÁ NÁUŠNÍSE" atd :D.Co se týče jeich muslimské víry tak to bylo v pohode.Jenom nejedli vepřové a mama v noci spala s šátkem na hlavě jo a kolem 6 tam hrála taková ta orientální melodie ,ale jinak se mě to nijak nedotklo.Vařili mi mezinárodní jídla jako špagety,hamburger a tak takže také ok.Komunikovali jsme mezi sebou španělsky takže občas to byla docela sranda ,ale nejvíc jsem si užila učit je česká slovíčkam a co se týče počasí bylo tam cca kolem 20 stupnů takže tu ted docela meznu ,ale už si zvykám :D. Pokud to mám zhodnotit určitě bych jela znovu ,je to pro mě krásný zážitek an celý život a jsem za to moc moc vdečná .Pokud by vás cokoli ohledně tohoto článku zajímalo napiště ráda vám odpovím tak snad jsem vás moc nezdržela trošku delším článkem a zase nekdy ahoj :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 all. all. | Web | 1. března 2014 v 20:37 | Reagovat

muselo tam být fajn. a je zajímavý, že tam jezdí takhle v tom autě a mají malinký byt a všechno takové krásné a skromné podle toho jak píšeš. docela mě to láká a jela bych se tam podívat :)

2 ♡ HeLLo ♡ ♡ HeLLo ♡ | Web | 3. března 2014 v 19:38 | Reagovat

ve Francii to muselo být božííí:33 strašně ti to závidím <33, ale taky docela obdivuju, že ses tam zvládla dozorumět a ještě k tomu španělsky :OO, jsi fakt dobrá:) a je dobře, že sis to tam tak užila:3:)

3 AfroGirl AfroGirl | E-mail | Web | 5. března 2014 v 18:19 | Reagovat

Je fajn ze jsi mela stestí na rodinu :)
A taky tě obdivuju za to jak jsi se dokázala domluvit :)

4 Denisa Denisa | Web | 28. března 2014 v 8:36 | Reagovat

Já jsem byla také na několika výměnných pobytech, ale nikdy mě to nějak nenadchlo. Rodinu jsem měla také vždy ochotnou, ale prostě mi nějak nesedí být týden v úplně cizí rodině. I když v konečném výsledku na ty výměnné pobyty pak moc ráda vzpomínám. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama